Signal uygulaması nedir? Elon Musk’un önerdiği Signal ve WhatsApp arasındaki farklar

Signal uygulaması nedir? Elon Musk’un önerdiği Signal ve WhatsApp arasındaki farklar
Signal uygulaması nedir? Elon Musk’un önerdiği Signal ve WhatsApp arasındaki farklar


Signal uygulaması gündemde yer alıyor. WhatsApp’ın yeni güncellemesinin ardından Elon Musk, ‘Signal kullanın’ açıklamasını yaptı. Bu açıklamayla beraber Signal uygulamasının ne olduğu araştırılmaya başlandı. İşte şifreli bir sesli, görüntülü arama ve mesajlaşma uygulaması olan Signal hakkında merak edilenler…

Signal uygulaması, WhatsApp’ın son güncellemesinin ardından gündeme geldi. Elon Musk’ın WhatsApp’ın alternatifi olarak önerdiği Signal, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamada tüm sesli ve görüntülü aramalarınız, dosya paylaşımlarınız, kısacası uygulama içinde gerçeklesen her şey üst düzey güvenlik protokolleriyle uçtan uca şifreleniyor.

SİGNAL UYGULAMASI NEDİR?

Signal, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Mobil uygulamaları ayrıca bire bir sesli ve görüntülü arama yapabilir, ve Android sürümü SMS uygulaması olarak da işlev görebilir. Signal, tanımlayıcı olarak standart cep telefon numaralarını kullanır ve diğer Signal kullanıcılarıyla tüm iletişimleri güvence altına almak için uçtan uca şifreleme yapar. Uygulama, kullanıcı kişilerinin kimliğini ve veri kanalının bütünlüğünü bağımsız olarak doğrulayabilecekleri mekanizmalar içerir.

Twitter’dan açıklama yapan Musk, ‘Signal kullanın’ demekle yetindi. Diğer bir deyişle WhatsApp’ın bırakılmasını tavsiye eden Musk, alternatif bir iletişim aracı olan Signal’i tavsiye etti.

https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/signal-uygulamasi-nedir-elon-muskun-onerdigi-signal-ve-whatsapp-arasindaki-farklar-41709621

One thought on “Signal uygulaması nedir? Elon Musk’un önerdiği Signal ve WhatsApp arasındaki farklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir