WhatsApp sözleşmesi nedir ve nasıl iptal edilir? Şubat 2021 WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi maddeleri neler, kabul etmek zorunlu mu?

Günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarından olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısı kızdıran bir karara imza attı. Gizlilik sözleşmesi üzerinde değişiklikler yapan WhatsApp, kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılmasının önünü açıyor. Bu gelişme, popüler uygulamayı kullanan milyonlar tarafından tepkiyle karşılanırken ‘WhatsApp sözleşmesi kabul etmek etmek zorunlu mu ve nasıl iptal edilir?’ sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Peki, WhatsApp sözleşmedir nedir ve maddeleri neler? İşte, WhatsApp yeni sözleşmesi maddeleri

WhatsApp sözleşmesi

Sosyal medya devi WhatsApp, kullanıcılarını öfkelendiren yeni bir karara imza attı. WhatsApp’ın 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik sözleşmesi kullanıcılara iletildi. WhatsApp’ın yeni sözleşmesinde, kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılacağı ibaresi büyük tepki çekti. Bununla beraber, WhatsApp sözleşmesi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağı da bildirildi. Bu noktada, WhatsApp sözleşmesi ve maddeleri hakkındaki araştırmalar da artış gösterdi.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ NEDİR?

WhatsApp, 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe girecek yeni gizlilik ilkelerini açıkladı. Şirketin internet sitesinde yapılan açıklamalar, WhatsApp’ın bundan sonra Facebook ile rahat rahat veri alışverişi yapabileceğini gözler önüne seriyor. Üstelik veri paylaşımına izin vermeyecek kullanıcılar, WhatsApp kullanamayacaklar.

WhatsApp Sözleşmesi
WhatsApp Sözleşmesi

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ KABUL ETMEK ZORUNLU MU, NASIL İPTAL EDİLİR?

Kullanım koşullarını değiştiren WhatsApp, kullanıcıların verilerinin doğrudan Facebook ile paylaşılmasını istiyor. Bu koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak. Sözleşme kabulü, iptali vb. bir durumla ilgili henüz aktif bir buton WhatsApp uygulamasında yer almıyor.

WhatsApp Sözleşmesi
https://www.sabah.com.tr/dunya/2021/01/08/whatsapp-sozlesmesi-nedir-kabul-etmek-zorunlu-mu-whatsapp-yeni-sozlesmesi-maddeleri-neler-ve-nasil-iptal-edilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir